03-6939399 מוקד הזמנות טלפוני
הסתדרות המעו"ף
03-6939399 מוקד הזמנות טלפוני
מעו"ף לעמית

צוואות

עמותת מעוף ממשיכה לדאוג לנהנים בעמותה ומספקת שירות עריכת צוואת יחיד בסכום אטרקטיבי של 500 ש"ח + מע"מ.

השירות ניתן ע"י משרד עורכי הדין סימון, עישר, דסקל, תמיר ושות' המפעיל מחלקה המתמחה בדיני משפחה, צוואות וירושות.

לצורך קבלת השירות עליכם לפנות אל המוקד הטלפוני של עמותת מעוף לעמית בטלפון 03-6939399.

כי לא ידע אדם את עתו, כשם שלא ידע האדם מה שיהיה ואשר יהיה אחריו...

רצונו של אדם לקבוע מה ייעשה ברכוש שהוא מותיר אחריו לאחר מותו היא זכות יסוד בסיסית הממומשת באמצעות צוואה- מסמך משפטי המסדיר את חלוקת הרכוש בין היורשים השונים. צוואה יכולה לכלול הוראות הנוגעות לרכוש בלבד והיא יכולה לכלול בנוסף הוראות ליורשים, הצהרות ואמירות אישיות.  

כל אדם בגיר, מעל גיל 18, אשר אינו מוגדר כפסול דין, יכול לערוך צוואה ולקבוע מה ייעשה ברכושו – ללא כל מגבלה.

בכדי למנוע מצב בו לאחר פטירת אדם לא נוהגים ברכושו כרצונו, קיימת חובה לערוך צוואה. בכדי לחסוך מחלוקות עתידיות מומלץ לערוך צוואה באמצעות עורך דין הבקיא בענייני צוואות, אשר יוכל לוודא שהיא נעשית בהתאם להוראות החוק ותהיה תקפה, עורך הדין ינסח את הצוואה בצורה ברורה ויעלה את כל הסוגיות והשאלות הרלוונטיות אשר תמצאנה מענה במסגרת הצוואה. מרבית השאלות אינן טריוויאליות ואינן עולות על דעתו של מי שאינו עורך דין בעל נסיון בתחום (פטירת יורש טרם המוריש/ ידועים בציבור / סוגיות מס / מנהל עזבון וכו'). עריכת צוואה באמצעות עורך דין הבקיא בענייני צוואות תחסוך מחלוקות, תמנע ויכוחים בין היורשים ותוכל לסייע בשמירה על שלום בית, גם לאחר פטירת המוריש.

        כבוד שופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל הגדיר מהי צוואה:

"הצוואה היא מסמך מיוחד במינו. היא מסמך משפטי, אך מסמך זה אינו חסר נשמה. הוא כמו מכתב אישי אחרון, ביטוי של משאלות, אהבות, רגשות, ואף חשבונות, היוצאים ממעמקי לבו של אדם המהרהר במותו ובמה שיקרה אחרי מותו. כאן צופה הוא אל התחנה האחרונה של חייו - והראשונה שאחרי מותו. כאן הניסיון האחרון שלו לעצב את חייהם של הנשארים אחריו, ולמצער, להשפיע עליהם. כאן תקוותו האחרונה לחיות בזיכרונם באהבה ובהכרת תודה. ולא רק בשל כך קשה פרשנותה של צוואה מפרשנותו של כל מסמך משפטי אחר. אין היא כפרשנותו של חוק, שצור מחצבתו, ההליכים שקדמו לחקיקתו ומטרותיו ותכליותיו ידועים. אין היא כפרשנותו של חוזה שהצדדים לו, בדרך כלל, בין החיים, והם או הנסיבות מעידים על הכוונות והתכליות שעמדו ביסודו. כאן מונח לפנינו דף נייר שבתוכו גלומים דבריו של המנוח, ואנו, שמצווה עלינו לקיים את דבר המת, עלינו לשמוע את קולו, להבין את דבריו ולהטות אוזן לבנות הקול המשתמעות מתוך דבריו". הנכם מוזמנים ליצור קשר עם המוקד  של עמותת מעוף לעמית בטלפון 03-6939399 ואנו נדאג שמשרד עורכי הדין יצור עמכם קשר בהקדם.

העמותה מדגישה כי השירות המשפטי ניתן ישירות ע"י משרד עו"ד סימון, עישר, דסקל, תמיר ושות'  ואין לעמותה

כל אחריות על השירותים.

 

 התקשרות עם משרד עורכי הדין הינו באחריות העמית בלבד.

עבור לתוכן העמוד